COVID-19 në Serbi, shënohen 83 raste të reja dhe një viktimë

17:47 | 24 Shtator 2020

Në 24 orët e kaluara, 6,663 njerëz u testuan për coronavirus në Serbi, 83 njerëz të sapo infektuar u regjistruan dhe një person vdiq.

Sipas informacionit të fundit nga Ministria e Shëndetësisë, ka 22 pacientë në aparate për frymëmarrje.

Që nga fillimi i pandemisë në Serbi që nga fillimi i marsit, 745 njerëz kanë vdekur nga Covid-19.

Gjithashtu është bërë e ditur se 6,663 njerëz u testuan, gjithsej një milion e 99,022.

Tani ndodhen 294 persona në spital, 22 prej të cilëve janë në aparate për frymëmarrje. Shkalla e vdekshmërisë nga COVID-19 është 2.25 për qind./telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara