Anëtari i shoqatës “Qoseto” djeg fotografinë e Zaevit dhe e kërcënon atë

18:42 | 13 Mars 2018

Gjorgji Stojkov, anëtar i shoqatës “Andon Llazov Janev – Qoseto”, përmes një video-inçizimi që e ka publikuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryeministrin Zoran Zaev se do ta arrijë drejtësia e Qoses dhe se LSDM-ja do ta paguajë çmimin.

Ai thotë se si qytetar i Maqedonisë është i detyruar të thotë atë që ka, duke shtuar se Zaev do të digjet në ferr, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Siç dëgjohet në video, Stojkov është i revoltuar nga largimi i përmendores së Qoses, e cila ishte e vendosur para Gjykatës së Lartë.

REVOLT OD BUTANJETO NA POSTAMENTOT ANDON KJOSETO NO HUNTATA DA NE ZABORAVAT DEKA DUHOT NA KJOSETO I ZIVITE KORENJA NA ANDON KJOSETO SE ZIVI I KE ZIVEEAT VECNO KOGA TOGASH KE BIDAT KAZNETI OD SUDOT KOJ NE GRESHI NIKOGASH KJOSETO KJOSETO E ZIV !!!!

Posted by Gjorgi Stojkov Kjoseto on Sonntag, 11. März 2018

Shpërndaje në rrjete sociale