Aktpadi penale kundër një personi nga Struga për tregti me armë

14:32 | 1 Dhjetor 2019

Qendra rajonale për çështje kufitare Perëndim ngriti aktpadi penale kundër personit S.B (41) nga Struga për shkak të dyshimeve se ka kryer vepër penale të shitjes së armëve.

Më 06.09.2019 në fshatin Mali Vllaj, sipas MPB-së, është kontrolluar automjeti ‘mercedes’ që është drejtuar nga personi D,M (37) nga Struga, ku bashkudhëtar ka qenë i denoncuari.

Në automjet janë gjetur dy pushkë, 12 plumba, pistoletë dhe plumba.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara