Aksidenti në Shkup, policia ndalon gjashtë persona ndër ta edhe pronarin e “Durmo Tours”

11:03 | 14 Mars 2019

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona.

Alsat jozyrtarisht mëson se në mesin e të ndaluarve janë edhe vozitësi i autobusit si dhe pronari i Durmo Turs. Lidhur me detajet rreth rastit ne fjalë Prokuroria Publike sot në ora 10:30 do të mbajë një konferencë për shtyp.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara