12 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

19:59 | 28 Qershor 2020

Instituti i Shëndetit Publik i Mali të Zi njoftoi sot, se në 24 orët e fundit nga analizat e 438 mostrave, me koronavirus janë konfirmuar 12 raste të reja.

Katër raste janë nga Rozhaja, tri nga Podgorica, dy nga Budva, dy nga Cetinje dhe një në Bar.

Aktualisht ka 157 raste aktive të koronavirusit në Mal të Zi, prej tyre më së shumti në Rozhajë – 58, pasuar nga Podgorica me 34./Ksp/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara