10 të vdekur dhe 428 raste me COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut

19:14 | 18 Tetor 2020

Në 24 orët e fundit, 428 raste të reja me COVID-19 nga 1 mijë e 853 të testuar u regjistruan në Maqedoninë e Veriut dhe 10 pacientë vdiqën.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë u shënuan 128 pacientë.

Shumica e rasteve janë nga Shkupi.

Që nga shpërthimi i epidemisë, me koronavirus në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 23 mijë e 628 raste, prej tyre 834 kanë vdekur dhe 5 mijë e 555 janë raste aktive.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara