“Zhulieta” i thotë po “Romeos”

21:27 | 3 Shkurt 2018

Ky është momenti kur Zhuliet i thotë “po” Romeos gjatë një propozimi të martesës në skenë.

Ngjarja e mrekullueshme ka ndodhur në teatrin më të madh të Rusisë, transmeton portali arbresh.info

Prima balerina Ksenia Zakharova, 23 vjeçe, ishte duke qeshur me duartrokitje pas debutimit të saj si Zhulieta, kur u kthye dhe pa Romeon në gjunjë duke i ofruar asaj një unazë.

Supriza romantike ka kënaqur audiencën në Teatrin e Operas dhe Teatrit të Baletit Novosibirsk, i njohur gjithashtu si Koloseumi Siberian, i ndërtuar gjatë epokës së Stalinit me një kapacitet 1,800 përsonash.

Drejtori i teatrit Artyom Pukhalsy tha se Nikoai Maltsev  kishte pritur që t’i propozojë martesë asaj në kohën kur do të luanin bashkë “Romeon dhe Zhulietën”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara