Zbuloni surpizën tuaj sipas shënjës suaj të horoskopit

22:21 | 22 Prill 2019

Le të zbulojmë se çfarë thonë yjet dhe se si po përgatiten të na mahnitin.

Me rastin e festave të Pashkëve, të gjithë mendojnë për metaforën e vezës dhe surprizën dhe të pyesin veten se cilat janë surprizat që na ruan fati. A do të jenë në përputhje me atë që duam? Bazuar në shenjën tonë të Zodiakut, Horoskopi na zbulon se çfarë na mahnit dhe se si Yjet do t’i plotësojnë kërkesat tona. Le të shohim fantazinë dhe bujarinë e Yjeve!

Dashi

Jupiteri di t’ju surprizojë dhe di se ajo që ju duhet më shumë në këtë fazë të pazakontë të jetës suaj është një udhëtim i gjatë, i cili nuk do të thotë patjetër një pushim i këndshëm, por mundësi për të vizituar një qytet që nuk e njihni, edhe për shkaqe që lidhen me punën. Është e mundur që dikush, për të parë ende diellin të shkëlqejë në fytyrën tuaj, do t’ju sjellë bileta ajrore në komodinën e krevatit. Është e këshillueshme që të përditësoni dokumentet tuaja.

Demi

Ju duhet ta pranoni atë: ju nuk jeni një adhurues i madh i surprizave sepse ju urreni të prishni planet tuaja ose të ndërprisni zakonet e qëndrueshme që keni ndjekur për disa kohë. E vetmja surprizë që mund të pëlqeni nga Jupiteri është ajo e një trashëgimie të papritur. Mos mendoni menjëherë për shuma të mëdha parash, gjithashtu mund të jenë bizhuteritë, veprat e artit ose ndërtesat për të cilat ju keni një lidhje emocionale. Sidoqoftë, nëse dëshironi të jeni të pasur, ju pranoni me gatishmëri edhe disa pushime të vogla në skemë.

Binjakët

Për ju, jeta është një surprizë e vazhdueshme dhe zakonisht ju jeni ai që sjell risi në jetën e njerëzve pranë jush. Megjithatë, përgatituni për t’u mahnitur nga Jupiteri, i cili në aspektin e tij të opozitës mund t’ju habisë me detyrimin e një kontrate të re. Mund të jetë një kompani biznesi, një martesë ose një kontratë e thjeshtë për të blerë një makinë të re ose biçikletë të re. Mos harroni të lexoni të gjitha shënimet fundore përpara se të nënshkruani ndonjë dokument!

Gaforrja

Saturni dhe Plutoni në opozitë kohët e fundit ju bëjnë pak të frikësuar dhe të shqetësuar përballë mundësisë së disa surprizave që mund të jenë shkatërruese për jetën tuaj. Por, nëse mund të mbash pak shpresë në zemrën tënde, yjet me rastin e festave të Pashkëve mund të të befasojnë me një qenush të butë (ose ndonjë kafshë tjetër që ju pëlqen). Vetmia që ju frikëson kaq, së shpejti do të bëhet një kujtesë shumë e largët për ju.

Luani

Ju adhuroni të merrni surpriza dhe nuk kënaqeni lehtësisht. Ju gjithmonë dëshironi diçka të jashtëzakonshme dhe të mahnitshme për të ngjyrosur jetën tuaj me entuziazëm dhe pasion. Jupiteri mund të të befasojë me më shumë kreativitet se shpresoni: një fëmijë! Është koha e duhur për të zgjeruar familjen dhe për të shumëzuar dashurinë tuaj. Gjithashtu, mundësia e një adoptimi fillon të bëhet konkrete dhe praktikat tuaja kanë shanse më të mëdha për t’u pranuar. Ju pëlqen ideja e kalimit të vlerave tuaja dikujt.

Virgjëresha

Thyerja e modeleve me siguri nuk përputhet me karakteristikat tuaja dhe ju preferoni të jetoni një rutinë të bërë me zakone të vogla për ta mbajtur nën kontroll. Dhe pikërisht kur duket që nuk ka ndonjë risi që ju intereson drejtpërsëdrejti, Venusi ju befason me kthimin e një dashurie për të kaluarën! Në disa raste do të ishte më mirë të hiqni dorë nga racionaliteti dhe të ndiqni zërin e zemrës suaj. Është mundësia e duhur për t’u njohur me botën enigmatike dhe të mrekullueshme të emocioneve tuaja.

Peshorja

Me Saturnin në mosmarrëveshje për kaq shumë muaj, ju keni frikë nga surpriza që fati mund të rezervojë për ju. Ndjeni peshën e përgjegjësive të reja familjare dhe yjet mund t’ju habisin me një shtëpi të re, një hipotekë të re ose me një lëvizje krejtësisht të papritur. Megjithëse fillimisht kjo situatë mund t’ju vërë nën presion, surpriza e vërtetë do të jetë të shohësh që të rritesh dhe të pjekësh në mes të situatave kaq të shumta nga të cilat gjithnjë përpiqesh të qëndrosh larg. Mos ikni.

Akrepi

Jupiteri i mirë arrin t’ju befasojë në një nga mënyrat që ju bëjnë më të lumtur. Ju keni të drejtë: ju mund të merrni disa para të papritura! Kjo ndoshta nuk do të jetë çështje e fitimeve të lotarisë, por e shpërblimeve ose stimujve që keni fituar falë përpjekjeve tuaja në disa projekte që keni punuar aq shumë. Nëse jeni duke pritur që dikush t’ju japë paratë mbrapsht,sipas shqip, jini të gatshëm të pranoni atë që ju takon. Një person i dashur mund të të japë edhe një dhuratë që gjithmonë e keni dëshiruar.

Shigjetari

Jo vetëm që Jupiteri kalon në shenjën tuaj, por me paraqitjen e mirë të Venusit surprizat në periudhën e fundit duhet të jenë në axhendë. Ajo çfarë do të të nxisë më shumë dhe të ndezë entuziazmin tuaj është ardhja e një dashurie të re. Nëse jeni duke kërkuar për shokun tuaj shpirtëror, ndaluni për një moment dhe shikoni përreth: këtu ju pret. Lëreni veten të përfshiheni nga një atmosferë magjike dhe romantike. Faza e rënies në dashuri e bën gjithçka përreth jush më të bukur. Mirëpriteni lumturinë!

Bricjapi

Zakonisht pranoni surprizat e fatit me një lloj shkëputjeje që ju lejon të mbani gjithçka nën kontroll. Por këtë herë, yjet mund t’ju habisin me diçka që nuk e keni konsideruar ndonjëherë: zbulimin e botës suaj shpirtërore. Mund të të ndodhë që nuk mund të jepni një shpjegim logjik dhe racional. Gjithçka që duhet të bëni është të hetoni botën tuaj të brendshme, të zbuloni një intuitë dhe një ndjeshmëri për të cilën nuk keni dhënë kurrë rëndësi të mjaftueshme.

Ujori

Yjet e fundit po zhyten në situata të shumta që ju lejojnë të zgjeroni rrjetin tuaj shoqëror. Jeni në siklet për të zgjedhur midis ngjarjeve të llojeve të ndryshme për të cilat jeni të ftuar. Por surpriza e vërtetë vjen nga Jupiteri dhe është lindja e një miqësie të re me një person të veçantë, i cili ju kupton edhe me vetëm sytë e tij. Ju keni gjetur më në fund një aleancë të vlefshme për projektet tuaja më të rëndësishme dhe argëtuese. Është mirë të ndani gëzimet e kësaj kohe të lumtur me ata që ju duan.

Peshqit

Jupiteri në aspektin disharmonik ka sjellë së fundmi një ngadalësim në jetën tuaj dhe ju prisni që diçka të ndodhë që do t’ju lejojë të ktheheni. Rreziku i mashtrimit të vetvetes është i lartë dhe është e padobishme ta mohosh atë. Por yjet ende mund t’ju befasojnë me një ofertë të re pune. Fati nuk fshihet gjithmonë në vendin ku ju kërkoni dhe do të bëni mirë të mbani dyert e hapura për fatin tuaj, që është më imagjinative se ju. Përgatituni për të marrë një hap të rëndësishëm në karrierën tuaj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara