Si të largoni aromën e tmerrshme të urinës nga banjo

21:24 | 12 Shtator 2019

Një grua që jeton me disa burra në shtëpi, e dinë mirë se sa shumë heqin për të pastruar banjon.

Kjo erë e tmerrshme është ankesa e zakonshme që kanë gratë kur pastrojnë shtëpinë, transmeton portali arbresh.info

Ndonjëherë për këtë luajnë një rol të madh edhe disa nga truket magjike, pasi largon këtë aromë të tmerrshme për një kohë.

Më poshtë e gjeni një recete natyrale për pastrimin e guaskës së banjon dhe që bën të largohet aroma e tmerrshme.

Ju duhen:

Dorëza
Sfungjer i butë
Lëng limoni
Furça e dhëmbëve të vjetër
Sode buke
Uthull të bardhë

Fillimisht shtoni lëngun e limonit dhe sodën e bukës dhe miksoni bashkë. Kjo masë duhet të bëhet homogjene. Më pas vendosni dorëzat dhe këtë masë e vendosni rreth guacës. Lërëni të qëndrojë për 15 minura dhe më pas shtoni uthullën.

Më pas me një sfungjer pastroni guacën dhe pasi të jetë pastruar merrni një copë limon dhe fërkoni guaskën.

Pasi të ketë qëndruar me lëngun e limonit për 15 minuta, lëshoni dy kova me ujë. Më pas shtoni uthullën e bardhë dhe më brushën e dhëmbëve e pastroni guasken.

Në këtë formë do të largohen të gjitha mikrobet dhe nuk do të keni asnjë ekeft anësor. Në këtë formë aroma e urinës do të zhduket dhe banjo do të mbajë aromë të mirë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara