Si të kujdeseni për pamjen kur mbani maskë

13:59 | 13 Korrik 2020

Si pasojë e pandemisë, mbajtja e maskës është mjaft e rëndësishme jo vetëm për mbrojtjen e shëndetit të vetë personit, por edhe të individëve të tjerë.

Për femrat, mbajtja e maskës mund të jetë edhe më e vështirë, për shkak edhe të përdorimit të makeup-it.

Por vendosja e maskës nuk do të thotë që femrat duhet të heqin dorë nga përdorimi i produkteve kozmetike në fytyrë.

Për shkak se është verë dhe temperaturat janë shumë të larta këshillohet vendosja e një hidratuesi, i cili nuk lejon që fytyra të humbasë shkëlqimin apo të duket me vaj, transmeton  klan.al

Për shkak se pjesa më e madhe e fytyrës do të jetë e mbuluar nga maska, ju duhet t’i kushtoni më shumë rëndësi syve. Mund të tregoheni të guximshëm dhe të përdorni lapsa me ngjyra të ndryshme, për të theksuar ngjyrën e syve.

Kini kujdes në vendosjen e makeup-it, në mënyrë që përbërja të mos dalë në maskën tuaj dhe të krijohen njolla të bezdisshme.

Mundohuni t’i mbani buzët tuaja natyrale dhe evitoni buzëkuqin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara