Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

00:50 | 29 Prill 2018

Një avion i kompanisë së fluturimit Thai Airways, që kryen itinerarin Bangkok-Milano ka bërë sot paradite një ulje emergjente në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.

Ulja emergjente është bërë pasi një pasagjer është ankuar se nuk ndihej mirë.

Avioni, një Airbus A350-900, zbarkoi në 6:36 në aeroportin Nikola Tesla në një gjendje të sigurt dhe nuk kishte pasoja për 304 pasagjerë dhe 19 anëtarë të ekuipazhit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara