Santorini pa turistë, por me perëndim të mahnitshëm të diellit

09:01 | 4 Prill 2018

Patryk Biegański, ka kaluar katër ditë në Santorin, për ta shijuar ishullin pa mijëra turistë dhe për ta parë perëndimin e diellit.

Biegański është kthyer në mars të 2018-ës në vendin e tij të preferuar, ai që kur ishte fëmijë e kishte ëndërruar këtë vend me shtëpitë e bardha me kubet blu.

“Ishulli ishte pothuajse bosh – mungesa e turistëve, heshtja dhe temperatura e ulëta më bën të ndihem sikur në qiell”.

Fotografitë e mrekullueshme mund t’i shikoni më poshtë:

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale