Qyteti i vogël gjerman që magjeps me bukuri

23:18 | 16 Prill 2019

Vizitoni Tübingen në Baden-Württemberg të Gjermanisë dhe së shpejti do të shihni se si e reja takon të vjetrën këtu.

Pothuajse 28,000 studentë jetojnë këtu – e që janë gati një e treta e popullsisë së saj, njofton Klan Kosova.

Ky kontrast formon këtë qytet të vjetër të Universitetit Swabian.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara