Pija para gjumit që zhduk dhjamin

10:20 | 30 Prill 2017

Dëshironi të humbni yndyrë shpejt, lehtë dhe natyrshëm? Ja një recetë natyrore, tepër efikase që ju vjen në ndihmë në këtë rast.

Këtë recetë duhet ta pini rregullisht, para se të shkoni për të fjetur dhe të shikoni si yndyra në bark do të zhduket! Keni konsumuar gjatë gjithë ditës ushqime që ju kanë bërë të ndjeheni të fryrë.

Pijet me sheqer, limonatat, lëngjet e gatshme, ju ndikojnë te rritja e insulinës dhe rezultati është më shumë bark. Gjithashtu edhe pijet me shumë kafeinë, e bëjnë këtë efekt dhe një bel më të trashë. Ndërsa ka pije të tjera, të cilat mund të ndihmojnë për të kundërtën.

Është pikërisht rasti i kësaj pijeje që kur e konsumoni gjatë natës, ju ndihmon të ulni centimetrat në zonën e belit.

Përbërësit:

– 1 kastravec

– Majdanoz

– 1 lugë xhenxhefil pluhur

– 1/2 limon

– 1/3 filxhan ujë

Përgatitja: Vendosni përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh. Pasi të përzihen mirë me njëri-tjetrin, kullojeni pak. Konsumojeni para se të flini gjumë. Në mëngjes do të ndjeni ndryshimin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara