Për të qenë më atraktiv, mjafton të mbani këtë pozicion

20:51 | 22 Mars 2018

Dërgimi i një fotografie drejt një personi të caktuar në rrjetet sociale, apo mbajtja e një profilit ka rëndësi të madhe.

Takimet në botën digjitale janë kthyer në një lojë vizuele, diktuar nga impulse momentale që nganjëhere bazohen në detaje të parëndësishme, sikur është veshja, stili i flokëve dhe buzëqeshja, transmeton portali arbresh.info

Sipas një ekipi studiuesish nga Universiteti Princeton në SHBA, qëndrimi është një faktor vendimtar që zgjon interest e gjinia femërore.

Studiuesit kanë përcaktuar se individët më të suksesshëm në aplikacionet e takimeve online, kanë theksuar se pozicioni i drejtë,  me krahror të drejtë, këmbë pak të ndara dhe krah pak të shtrirë, janë poza ideale për të rënë në sy.

Hulumtimi i botuar në “Proceedings of the National Academy of Science”, ka theksuar se kjo pozite dëshmon se personi është mendje hapur, është i besueshëm dhe dominues./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara