Njerëzit me këtë ngjyrë të syve janë më tërheqës seksualisht

01:07 | 5 Mars 2018

Sipas shkencëtarëve, njerëzit që kanë këtë ngjyrë të syve janë konsideruar si më tërheqës.

Pa dyshim, Margot Robbie, Cameron Diaz dhe Zac Efron bëjnë pjesë në mesin e femrave më seksi në botën e filmave, transmeton portali arbresh.info

Studimet e fundit kanë gjetur se njerëzit me sy të kaltër janë më tërheqës seksualisht.

Në studimet e mëparshme është theksuar se personat me ngjyrë të errët të syvë janë më interesantë, por studimi i fundit e thotë të kundërtën.

“Është shumë e natyrshme që të shohim se kinematografia më shumë përfshin aktore me sy të kaltër. Ajo që e dimë është se njerëzit me sy të kaltër konsiderohen më tërheqës dhe këtë e kanë pranuar tashmë shumë studime tjera”, shkruan Peigmag./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara