Ndërtesat në vendet më të rrezikshme në botë

19:03 | 26 Shtatorë 2018

Nëse i keni problem lartësitë, këto foto nuk janë për ju atëherë.

Në pamjet e mëposhtme do të njiheni me manastire, tempuj, kisha, kështjella dhe shtëpi të ndërtuara në vende të pamundura.

Disa janë të pamundura për t’u vizituar, kështu që mjaftohuni thjesht duke i parë…

Castellfollit de la Roca, një fshat mesjetar në veri-lindje të Spanjës
Tempulli i varur në Malin Heng (Kinë). I ndërtuar në vitin 491
Ndërtesa në qytezën Bonifacio, në Korsikë
Manastiri i Trinisë së Shenjtë (Greqi)
Kishë në Katskhi Pillar (Gjeorgji)
Kisha e Saint-Michel d’Aiguilhe, pranë Le Puy-en-Velay, në jug të Francës. Ndërtesa është 1000-vjeçare

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara