Këto shenja horoskopi kanë frikë nga përkushtimi

21:45 | 2 Dhjetor 2019

Dashi

Nuk është e vështirë që të bëni një Dash të ndjehet vetëvetja, por pjesa që një Dash të qëndrojë besnikë është paska e ndërlikuar. Dashi është shenjë shumë pasionante, seksuale dhe shumë impulsive në dëshirat e tyre. Dashi kur dëshiron një gjë, nuk ka askush që i ndalon. Janë kërkues shumë të mirë dhe kanë zemër të shkëlqyer. Burrat e shenjës së Dashit nuk duan që zemra të ‘pushtohet’, ndërsa gratë duan që zemra e tyre të jetë e ‘pafajshme’. Dashi ka pak durim, prandaj edhe përkushtimi vjen pak me dëshirë të vonshme, transmeton portali arbresh.info

Binjakët

Quhen edhe mashtruesit e zodiakut. Nga personalitetet e shumta, e deri te hapësira për vëmendje të paqëndrueshme. Nëse një Binjak ju shikon në sy, nuk do të thotë që ai/ajo po flirton me ju, sepse atë thjesht e bëjne nga kurizoiteti. Binjakët duan biseda stimuluese dhe mbajnë gjallë secilin emocion kur flasin. Sigurisht që ky është një përgjithësim, por mbani në mend një pavendosmëri të Binjakëve, gjë që mund të bëjë që ata të lëvizin nga një person tek tjetra pa u menduar shumë.

Shigjetari

Një Shigjetar nuk mund të përkushtohet në një marrëdhënie. Të drejtuar nga Jupiteri, kjo shenjë zjarri ka ekstreme të mëdha. Shigjetarët në jetë duan të përjetojnë maksimumin, por vetëm për një moment. Jeta e mbushur me çmenduria e tyre nomade mund të jetë stresuese dhe dërrmuese, për të thënë të paktën. Shigjetarët duan aventura, prandaj kanë frikë nga përkushtimi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara