Këto shenja bëjnë çdo gjë për dashurinë

01:48 | 20 Shtator 2020

Jemi mësuar të dëgjojmë që njerëzit mund të sakrifikojnë çdo gjë për paratë ose për karrierën por është e vështirë të besohet se ka persona që sakr ifikojnë çdo gjë për dashurinë. Të paktën kështu pretendojnë studiuesit e astronomisë.

Sipas tyre janë vetëm dy shenja të horoskopit të cilat do sakr ifikonin çdo gjë për partnerin:

DEMI: Në qoftë se partneri/-ja juaj i përket shenjës së Demit konsiderojeni veten me fat, pasi të lindurit në këtë shenjë duan të përjetojnë sa me shumë emocione pranë partnerit. Asgjë nuk i tr emb për të pasur marrëdhënien e ëndërruar, as kilometrat e gjatë. Vlerësojnë ndershmërinë më shumë se çdo gjë tjetër dhe presin që partneri i tyre t’ua kthejë me të njëjtën monedhë. Nuk u pëlqejnë lojërat, duan lidhje të qëndrueshme e të gjata, dashuria për ta është forca më e bukur që mund të udhëheqë jetën e një njeriu.

PESHORJA: Peshoret janë pasiononte të lindura, të gatshme për të bërë çdo gjë që lidhja të funksionojë siç duhet, si p.sh të marrin avionin, trenin, biçikletën, madje të hipin edhe në shpinën e një deveje për të shkuar pranë dashurisë. Por, sakrificat në emër të dashurisë nuk nënkuptojnë vetëm zhvendosje fizike, por edhe të bësh kompromise duke hequr dorë shpeshherë edhe nga dëshirat e tyre./lexo/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara