Këshilla për lëkurë të përsosur

20:41 | 4 Qershor 2017

Grimi ju ndihmon që të keni pamje më të bukur, ashtu si edhe të mbuloni disa papërsosmëri.

Por më e rëndësishmja që të dukeni bukur, është që të keni lëkurë të pastër dhe të shëndetshme, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa këshilla që bëjnë që lëkura juaj të shndrisë.

Zgjedhni produktet e duhura kozmetikore
Përdorni krem kundër diellit

Mos përdorni krem në lëkurë të lagur

Përdorni produkte që nuk bëjnë shumë shkumë

Mos e lani fytyrën me ujë shumë të nxehtë ose shumë të ftohtë

Mos vendosni shumë pudër

Mos e injoroni lëkurën rreth syve

Kujdesuni për buzët tuaja

Mos flini me fytyrën e mbështetur në jastëk

Vendoseni kremën e fytyrës në mënyrën e duhur (sikur fotografia e mëposhtme)

Ndryshoni këllëfët e jastëkeve shpesh

Mos e prekni fytyrën tuaj shumë shpesh

Mos konsumoni ushqim të shpejtë, konsumoni shumë ujë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara