Jo vetëm nata më e gjatë, por edhe dita më e keqe

23:45 | 21 Dhjetor 2017

21 dhjetori për këtë vit ka shënuar edhe solstikun e dimrit, pra dita më e shkurtër e vitit. Por kjo ditë e shkurtër, mund të jetë edhe dita më e keqe e vitit, sipas astrologëve. Arsyeja? Saturni.

Me sa duket, dielli do të duket të kalojë përpara orbitës së binjakëve pasi Saturni do të bëjë po ashtu, linjë që ndodh për herë të parë preh vitit 1664, sipas astrologut të Londrës Neil Spencer, i cili shkruan për “The Observer”.

Ai këmbëngul se fillimi i diçkaje të re në këtë ditë është “i këshilluar keq” dhe do të ketë pasoja afatgjata. Dhe çdo gjë që jeni përpjekur të bëni të enjten do të jetë më e vështirë se zakonisht, do të marrë më shumë kohë dhe do të jetë më zhgënjyese./Top Channel

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara