Ja çfarë ju ndodh nëse e hapni dritaren para se të flini

23:22 | 19 Mars 2017

Një profesoreshë e Universitetit të Oxford-it, ka shpikur një ide të re për të humbur peshë.

Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare, ka thënë se nëse e mbani dritaren e dhomës tuaj të gjumit të hapur kur flini, mund digjni kalori dhe të humbni peshë, shkruan Daily Mail.

Ajo thotë se i ftohti bën që t’i digjni yndyrat në trupin tuaj dhe kështu mund të humbni peshë më lehtë se sa kur stërmundoheni me dieta.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara