Eliminoni të gjitha toksinat në trupin tuaj, vetëm me këta përbërës

08:56 | 25 Janar 2019

Po jetojmë në një botë moderne, ku ngrënia e ushqimeve të shpejta dhe jetesa e zënë në përgjithësi po i shkaktojnë dëm shëndetit tonë.

Miliona gra në mbarë botën janë në gjendje të keqe dhe ndihen të lodhura vetëm për shkak të ecjes me taka të lartë të pakëndshme, dhe rrallë ndonjë nga to i kushtojnë vëmendje këmbëve të tyre.

Kjo mund të çojë në probleme të tilla si infeksionet e kërpudhave, venat me variçe dhe këmbët e plasaritura, të cilat padyshim do t’ua humbin pamjen.

Relaksimi i këmbëve dhe ruajtja e kujdesit të saj mund të bëhet edhe përmes një metode, e cila sjell një sërë numër përfitimesh shëndetësore.

Krejt çfarë iu duhet janë kripa, limoni dhe vaji i ullirit për ta bërë të mundur këtë trajtim.

Përbërësit:

– Vaj esencial me piper

– Vaj ulliri

– Lëng limoni

– Kripë Epsom

– Çaj mente

– Një tas me ujë të nxehtë

Udhëzimet:

Shtoni të gjithë përbërësit në një tas me ujë të nxehtë dhe përziejini të gjitha mirë, pastaj vëni këmbët tuaja në të për 15 minuta.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara