Dokumentari i Princeshës Diana mund të hap plagë të reja për djemtë e saj

09:08 | 21 Maj 2020

Një seri e re e dokumentarëve mbi Princeshën e ndjerë Diana, mund të hap plagë të reja për djemtë e saj Prince Uilliam dhe Prince Harry.

“Being me: Diana” është dokumentar me 4 pjesë dhe pritet të zbulojë në detajet më të vogla jetën e Princeshës brenda pallatit mbretëror, transmeton portal arbresh.info

Sipas shkrimtares mbretëror Leslie Carroll, seriali i ardhshëm mund të jetë një orë jashtëzakonisht e dhimbshme për djemtë e Diana dhe Charles, të cilët ishin vetëm 15 dhe 12 respektivisht kur princesha e ndjerë vdiq në një aksident me makinë në Paris në gusht 1997, në moshën 36 vjeç.

Në dokumentar raportohet të shfaqen pamje të padëgjuara nga fjalimet e Dianës mes viteve 1990 dhe 1992, si dhe do intervista me njerëzit e saj më të afërt.

Leslie thotë se, në varësi të kujt i tregon versionin e tyre të ngjarjeve në dokumentar, Ëilliam, tani 37 vjeç, dhe Harry, 35 vjeç, mund të përfundojnë duke pasur një tjetër tronditje nga humbja e tyre dhe kjo mund t’iu shkaktojë atyre probleme emocionale.

Sipas Leslie, ndarja mes Prince Charles dhe Princeshës Diana ka pasur ndikim të madh në fëmijërinë e tyre dhe në shëndetin e tyre mendor.

“Për një pjesë të jetës së tyre, ata janë rritur të mbyllur mes dy familjeve, duke dëgjuar prindërit e tyre të argumentonin”, tha ajo.

“Nuk ka rëndësi se ata ishin prince, kjo nuk është një situatë emocionale e shëndetshme për çdo fëmijë”, shtoi ai.

“Being me: Diana” vjen nga Endemol Shine, një kompani mëmë e firmës prodhuese DSP./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara