“Dashuria” në kohën e koronavirusit

01:54 | 19 Mars 2020

Masat e vetizolimit ka të ngjarë të çojnë në një rritje të shkurorëzimeve – kjo sipas një prej avokatëve kryesorë të divorcit në Mbretërinë e Bashkuar.

Baronesha Shackleton nga Belgravia, e cila ka pasur klientë të tillë ilustrues si Paul McCartney, Princi i Uellsit, Madonna dhe Liam Gallagher, beson se periudhat e zgjatura të të qenit të mbërthyer së bashku pa largim nga njëri-tjetrin mund të jenë më shumë sesa mund të trajtojnë disa çifte.

“Kohët tona kulmore janë pas ekspozimit të gjatë gjatë pushimeve verore dhe gjatë Krishtlindjeve,” tha ajo, duke folur në Shtëpinë e Lordëve.

“Vetëm duhet të imagjinohet se si do të jetë kur familjet mbyllen në një pronë për një periudhë të gjatë kohore”, raporton BBC, transmeton Klan Kosova

Pra, nëse jeni ose do të izoloheni … thjesht përpiquni të jeni ekstremisht të mirë me njëri-tjetrin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara