Çfarë do të thotë kur një narcisoid ju thotë “të dua”

21:56 | 17 Janar 2018

Besoni ose jo, por kur një narcisoid ju thotë “të dua” kjo fjali merr komplet tjetër kuptim.

Sipas psikologëve, ata në një far forme duan të shfrytëzojnë mirësinë tuaj dhe kërkojnë që edhe ju të kërceni me melodinë e tyre, transmeton portali arbresh.info

Sado që kjo fjalë u jep krahë shumë njerëzve, kur e thonë narcisoidët ajo ju bën të ndiheni të trishtuar, të mjerueshëm dhe të pafuqishëm.

Ata duan që jeta juaj të rrotullohet rreth tyre, sepse ata kërkojnë që të jenë vetë në qendër të vëmendjes.

Narcisoidet nuk japin shpresa të mëdha dhe kur ju thonë “të dua” ata duan të ju bëjnë të qartë se ju vareni nga lumturia e tyre.

Ky lloj i njerëzve është shumë helmues për një marrëdhënie.

Ata kurrë nuk do t’ju mbështesin, por vazhdimisht kërkojnë mbështetjen dhe praninë tuaj. Ata e përdorin dashurinë si një çelës për të manipuluar dhe nuk do t’ju trajtojnë me respekt, dashuri  dhe dashamirësi.

Nëse vëreni te partneri juaj këto shenja, duhet të kuptoni që keni të bëni me një narcisoid, prandaj bëni kujdes, sepse marrëdhëniet me një tip të tillë konsiderohen më shkatërrueset./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara