Biskota të shijshme limoni për çaj

20:30 | 15 Korrik 2020

Nëse po kërkoni një recetë për ta shoqëruar me to çajin, kemi një të përkryer për ju.

Janë biskotat me limon që janë shumë të shijshme, shkruan portali arbresh.info.

Për këtë ju duhen këta përbërës:

2 të kuq të vesë

110 gr gjalpë

120 gr sheqer

300 gr miell

Lëng limoni

Lëkura e një limoni

½  e pluhurit për pjekje

Sheqer ëmbëlsirash për shije

Përgatitja:

Përzieni gjalpin me të kuqët e vezëve, më pas shtoni lëngun e limonit të shtrydhur dhe lëvoren e renduar. Më pas shtoni tharmin, sheqerin dhe miellin. Lëreni brumin në frigorifer për 30 minuta. Formoni biskotat dhe i ngjyeni në sheqerin e ëmbëlsirave. Pjekkeni në 180 gradë për 12 minuta./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara