A rrezikohet shëndeti ynë nga cilësia e vajit të ullirit?

10:43 | 21 Shtator 2018

Nuk është gjithmonë e lehtë që të dallosh një vaj ulliri ekstra të virgjër nga një tjetër normal ose me cilësi më inferiore.

Top Channel i ka kushtuar gjithmonë vëmendje kësaj teme për të informuar konsumatorët dhe ne sot do të zbulojmë me detaje ndarjet e vajit të ullirit sipas kualiteteve.

Studime të ndryshme nga nutricionistët britanikë dhe grekë hedhin poshtë faktin se vaji i ullirit mbron zemrën nga ataku kardiak.

Por, sa rëndësi ka cilësia e vajit për simptoma të tilla? Specialisti i vajit të ullirit, profesor Hairi Ismaili sqaron konsumatorët në emisionin “Në shtëpinë tonë” .

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara