90 vjeçari shtyp pedalin e gabuar në makinë, u merr jetën dy personave

00:27 | 7 Nëntor 2017

Një shofer 90-vjeçar, i cili aksidentalisht vrau një çift, pasi shtypi pedalin e gabuar në makinë, mund t’i shpëtojë burgut.

Gjykatësi që merret me çështjen e tregtarit të tekstilit në pension, Philip Bull, ka kërkuar që “të kursejë dënimin me burg” për personin në moshë, transmeton portali arbresh.info

Clare Haslam, 44 vjeç, dhe Deborah Clifton, 49 vjeç, u shpallën të vdekur pasi ishin shtypur me makinë në pasditen e 7 marsit në Manchester.

BEST QUALITY AVAILABLE Undated family handout file photo of Deborah Clifton (left) and Clare Haslam who died after a 90-year-old driver accidentally reversed his car into them. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Monday November 6, 2017. Retired textiles merchant Philip Bull should not be sent to jail, a judge has been urged. See PA story COURTS Hospital. Photo credit should read: Family handout/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

Veterani i Forcave të Armatosura u deklarua fajtor në një seancë të mëparshme për dy akuza.

“Unë nuk arrij të mendoj ndonjë fund më të hidhur për jetën time, duke u marrë kështu jetën të tjerëve”, tha ai.

I akuzuari sapo kishtë lënë gruan e tij në spital, kur gabimisht në vend të pedalit të frenave, kishte shkelur pedalin e gazit në makinë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara