10 qytetet më të bukura për vitin 2019

18:15 | 18 Prill 2019

Jeni duke menduar se ku do ti kaloni pushimet e juaja kësaj radhe? Atëherë “My VoucherCodes” ka dalë ne përfundim më listën për qytetet kulturore më të mira për vitin 2019.

Në këtë listë në rend të parë është radhitur qyteti i dritave, Parisi, kryeqyteti francez këtë vit ka lënë mbrapa qytetet si Nju Jorku dhe Londra, përcjell arbresh.info

Arsyeja pse Parisi është i pari në këtë listë është për shkak të vendeve të mahnitshme trashëgimore dhe aktiviteteve kulturore që i gjeni aty.

Kjo është lista e 10 qyteteve më të mira me kulturore që duhet vizituar në vitin 2019:

1: Paris, Francë

2: Nju Jork, SHBA

3: Londra, Angli

4: Seuli, Kore Jugore

 

 

 

5: Tokio, Japoni

6: Moska, Rusi

7: Roma, Itali

8: Shenzheni, Kinë

9: Los Anxhelesi, SHBA

10: Amsterdami, Holandë

/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara