Zyrtari i shtetit tallet me Edita Tahirin dhe Kosovën (FOTO)

08:35 | 9 Prill 2017

Shefi i Agjencionit për Mbrojtjen e Mjedisit në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ilir Morina është tallur me ministren për Dialog, Edita Tahairin dhe fusnotën që pëfaqësohet Kosova.
Përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook” ka thënë se “Asteriksi si fluska e Gurit, as ne Rome s’po shkrihet edhe pse koha e nxete”.

Kështu, ai ka ironizuar me ministren, Edita Tahiri e cila në kohën kur është arritur marrëveshja për paraqitjen e Kosovës me Aseriks (fusnotë) në nisma rajonal në mënyrë që mos të pengohet nga Serbia, pati thënë se fusnota do të jetë një “fluskë bore” e cila mund të shkrihet shpejt.

w-dsfsg-f

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara