Zëvendëskryeministrja e Kroacisë viziton nesër Kosovën

17:42 | 13 Mars 2018

Zëvendëskryeministrja e Kroacisë si dhe Ministre e Punëve të Jashtme të këtij shteti, Marija Pejcinovic-Buriq, do të vizitoj Kosovën ditën e mërkurë.

Ajo do të pritet në takim nga homolgu i saj, ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Takimi zhvillohet me fillim në ora 09:30 në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Ndërsa, konferenca e përbashkët për media do të mbahet në orën 10:30.

Shpërndaje në rrjete sociale