Vuçiq tregon a u takua me Thaçin në Nju Jork

23:08 | 25 Shtator 2019

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq janë duke qëndruar në Nju Jork për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Vuçi ka treguar se nuk e ka takuar Thaçin në Nju Jork.

“Nuk e kam parë atë, nëse do ta shihja nuk kam asnjë problem të flas me të 1000 herë. Nëse më thirr, do ta kisha takuar”, ka thënë Vuçiq, shkruan Insajderi.

“Për fat të keq, unë nuk e kisha atë thirrje akoma. Ai nuk është zyrtarisht këtu, asnjë distinktiv si unë. Nuk e kam problem ta shoh, nëse do të më thërrisnin unë do të flisja me të”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara