Vladimir Putin: Do kisha luftuar për serbët në Kosovë!

23:19 | 14 Qershor 2019

Gjenerali i SHBA, Wesley Clark, ish shefi i NATO-s i cili komandoi bombardimin e Serbisë, tërësisht i tronditi shqiptarët në mes të Prishtinës duke paralajmëruar se një konflikt i hapur me serbët do të hyjë në luftë dhe në Rusi!

Clark vëren se në Ballkan ekziston rreziku i një lufte të re, e cila mund të shkaktohet pikërisht nga udhëheqësi rus Vladimir Putin. Sipas tij,   “vetëm duke pritur për shansin e vet”. Bashkëbiseduesit tanë, ekspertët më të lartë ushtarakë dhe të sigurisë thonë se me këtë deklaratë, Clark paralajmëroi shqiptarët nga Kosova që, në rast të një konflikti të hapur, Rusia do të qëndronte në anën e Serbisë!shkruan Informer.rs, përcjell/Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara