Vidhet një xhami në qytetin e Pejës

10:22 | 12 Shtator 2019

Në qytetin e Pejës, dje është vjedhur një xhami nga persona ende të panjohur, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Ne raport thuhet se brenda objektit fetar kishin kanë vjedhur zërimin: tre mikrofona dhe një mikset, raporton arbresh.info.

Ky është raporti i plotë:-

Pejë 09.09.2019-13:00. Ankuesi mashkull K/Shqiptar imam i xhamisë ka raportuar se persona të panjohur kishin depërtuar brenda në objektin e xhamisë dhe kanë vjedhur zërimin: tre mikrofona dhe një mikset. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara