Videoja para 20 vjetësh ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai

17:01 | 16 Prill 2019

Sot është deputet në Kuvendin e Kosovës, ndërsa siç dihet tashmë Daut Haradinaj ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Dy vëllezërit e deputetit, Luan e Shkelzen Haradinaj janë dëshmor të kombit.

Një ndër dëshmorët e rënë në frontet e luftës është edhe djali i familjes Haradinaj, Shkëlzeni.

Në një video të rrallë të para 20 viteve, shihet Daut Haradinaj duke treguar se si u vra vëllai i tij Shkelzeni dhe si shoku i tij për t’i mos rënë në dorë forcave serbe kishte bërë vetëvrasje, shkruan Magazina.al

Haradinaj në këtë videon tregon edhe se si kishin mbetur pa municion ushtarët e UÇK-së, në momentin kur ishin përballur me forcat serbe.

https://video.gjirafa.com/daut-haradinaj-tregon-se-si-u-vra-vellai-i-tij-shkelzeni-dhe-si-shoku-vrau-veten

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara