VIDEO| Trump: Ata (Hoti e Vuçiq) përqafuan njëri-tjetrin

16:39 | 28 Shtator 2020

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Donald Trump, në fushatën e tij zgjedhore ka përmendur çështjen e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë më 4 shtator të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në praninë e tij.

Trump tha se krerët e Kosovës dhe Serbisë pas arritjes së marrëveshjes ishin përqafuar në “Zyrën Ovale”, raporton arbresh.info.

Ai tha se kjo ishte një gjë e bukur ta shihje.

“Kosova dhe Serbia, ata po vriten për shumë vjet, thjeshtë po vriten mes vete. Janë disi si izraelitët dhe palestinezët. Pse po ndodhte një gjë e tillë? Kanë dallime, edhe dallime fetare”.

“Kështu që iu thashë: “Dëgjoni, të bëjmë marrëveshje, marrëveshje ekonomike. Erdhën në zyrën time, Zyren Ovale për të nënshkruar dhe ata po e përqafonin njëri tjetrin. Ishte gje e bukur ta shihje, shpëtuam aq jetë”./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara