Veseli viziton mullirin në Sllatinë, i falenderon për punën gjatë kësaj peridhue të pandemisë

14:16 | 8 Prill 2020

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka vizituar mullirin “NTP Vali”, në Sllatinë.

Me këtë rast Veseli falënderoj për punën e këtij mulliri që e ka bërë gjatë kësaj periudhe në Kosovë.

“Jemi në njërin nga mullijt e Kosovës. Dje kam vizitu edhe Veriun. Krejt kto vizita po bëhen për të falënderuar. I falënderoj mullingjit që me bukë po e mbajnë pa panik për qytetarët”.

E pronari i mullirit Nuhi Rrahmani, tregoj që në mënyrë që qytetarët mos të kenë problem për sigurim të bukës gjatë tri javëve kanë punuar edhe natën.

“Edhe naten kemi punu vec që furrtarët me pas bukë. Kjo rrethinë ka edhe per dy muaj mullinj dhe nuk është për me bë panik”./arbresh.info/

🔴#LIVE Kadri Veseli interesohet për miellin në mullirin e Sllatinës

🔴#LIVE Kadri Veseli interesohet për miellin në mullirin e Sllatinës

Publiée par Arbresh.info sur Mercredi 8 avril 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara