Veseli pyet Sherifin: A është kungj a huj?

12:50 | 7 Dhjetorë 2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë të ditur shefit të Grupit Parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi se do t’i kundërpërgjigjet më vonë për deklaratat e tij ku kishte përmendur hujin.

Kjo ka rezultuar në debatin që u zhvillua mes shefit të Grupit Parlementar të VV-së, Glauk Konjufca e atij të NISMA-s, Bilall Sherifi për programin Qeverisës 2017-2021, shkruan arbresh.info.

“Bilall ka me tu përgjigj ma vonë për atë punën e hujit se morëm vesh çka është huji, a është kungj a huj?”, ka qenë deklaratat e Veselit i cili po fliste me ironizëm.

Derisa Sherifi fliste për programin qeverisës dhe arritjet e Qeverisë pjesë e së cilës është edhe NISMA, Konjufca nga VV tha se është qesharake që në program shkruhet se zhvillimi ekonomik do të arrihet sepse Qeveria do të implementoj projektet e mëdha./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale