Vdes kolonel Jahë Avdiu

21:57 | 1 Dhjetor 2019

Ka vdekur kolonel Jahë Avdiu.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë në rrjete sociale nga miqtë e tij, derisa thuhet se Avdiu vdiq pas një beteje me një sëmundje të rëndë.

“Do të kujtojmë përjetësisht, si një njeri me vlera të larta njërëzore dhe profesionale.Kisha nderin të jam bashkëpuntor i afërt për një kohë, Çka mund të të thëmë në këto momente dhimbjeje dhe pikëllimi, pèrveç se ke vepruar dhe jetuar ndershëm dhe ike në atë botë më shpirt të bardhë. Ngushëllime kolegëve, familjes dhe të gjithë juve që keni njohur Kolonel Jahën. I lehtë të qoftë dhe i Kosovës”, shkruan një nga bashkëpunëtorët e tij.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër më 02.12.2019 në ora 12:00 në varrezat e qytetit Prishtinë.

E pamja bëhet tre ditë në shtëpinë e të ndjerit në lagjen Emshir në Prishtinë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara