Tri viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

15:05 | 16 Shtator 2020

Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Kështu është bërë e ditur në njoftimin e Instituti Kombëtar të Shëndetit  Publike të Kosovës.

“Numri total i rasteve pozitive është 14.839 raste nga 59.571 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 604 raste të vdekjes.  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 165 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.949 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.286”./arbresh.info/

165 TË SHËRUAR DHE 76 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Mercredi 16 septembre 2020

165 të shëruar dhe 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara