Thaçi viziton familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit: Lavdi e përjetshme gjakut të të rënëve

17:25 | 5 Korrik 2020

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vazhduar vizitat e tij në familjet e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai gjatë ditës së sotme ka qëndruar për vizitë në Komoran, te familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit.

“Familja Alushani dha kontribut të shquar për çlirimin e atdheut. Kosova kudo ka heronjtë e lirisë dhe pavarësisë. Lavdi e përjetshme gjakut të të rënëve”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Në Komoran, me familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit. Familja Alushani dha kontribut të shquar për çlirimin e atdheut….

Publiée par Hashim Thaçi sur Dimanche 5 juillet 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara