Thaçi takon shqiptarin që punon si polic në Uashington

19:02 | 24 Shkurt 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi gjatë qëndrimit në SHBA ka takuar një shqiptarë që punon si polic në Uashington.

Ai ka shkruar gjithashtu se shqiptarët kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan, shkruan arbresh.info.

“SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan. Erijonin, i cili shërben si polic në Uashington, e takova sa ishte në detyrë në rrugët e kryeqytetit më të rëndësishëm në botë. HTH”, ka shkruar Thaçi./arbresh.info/

 

 

Thaçi flet në Brookings Institute për rolin e pazëvendësueshëm të SHBA-së në Ballkan

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara