Thaçi i reagon Rusisë dhe Sirisë për sulmin ndaj ushtarëve turq

21:06 | 28 Shkurt 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë.

Thaçi ka thënë se “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO’s në dënimin e sulmeve ajrore ndaj ushtarëve turq pranë Idlibit, nga regjimi sirian dhe nga Rusia”.

“Ne i bëjmë thirrje Sirisë dhe Rusisë që t’i ndalin menjëherë sulmet, dhe të lejojnë qasjen humanitare në zonë”, është shprehur Thaçi, në rrjetin social Twitter.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara