Test-protesta e Vetëvendosjes përmes fotografive

18:07 | 28 Maj 2020

Sheshet e Prishtinës u mbajtën të bllokuara për rreth 40 minuta nga test-protesta e simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Në këtë protestë u planifikua që të mblidhen mijëra persona, të cilët kishin një kërkese.

“Duam Zgjedhje” ishte kërkesa e simpatizantëve të Vetëvendosjes, raporton arbresh.info

E këta simpatizant doli i përshëndeti edhe Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti.

Protesta ishe vëzhguar vazhdimisht nga Policia e Kosovës dhe trupa të KFOR-it.

Kujtojmë se kjo protestë e Lëvizjes Vetëvendosje ishte prag të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatarin për formimin e qeverisë./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara