“Të pame në sheshin e Prishtinës” në ditën e votimit të Qeverisë Hoti

10:40 | 3 Qershor 2020

Pak minuta para se të filloj seanca për votimin e Qeverisë Hoti, është parë një karrige e vendosur me peshqir të bardhë dhe me lule, që ka domethënien e të pames.

Kjo u bë nga një qytetarë, i cili atë karrige e vendosi në sheshin kryesor të Prishtinës.

Qytetari me emrin Hasan Mani ka thënë se këtë veprim ai e bëri në shenjë kundërshtimi për veprimet e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara