Sot nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”

06:54 | 11 Janar 2019

Sot nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”, organizuar nga Komuna e Gjilanit.

Manifestimi fillon n ga ora 10:00 dhe zgjat deri në orën 17:00.

Kjo është agjenda:
10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te lapidarët e shtatoret në qytet
10:30 – Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan
11:00 – Vizitë në familjen e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës
17:00 – Ndezja e flakadanit të “Flakës…”, para shtatores së heronjëve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara