S’ka kuorum për projektrezolutat e VV-së e PDK-së, përfundon seanca

14:44 | 14 Korrik 2020

Projektrezolutat për pandeminë të paraqitura nga dy grupet parlamentare, VV-ja dhe PDK-ja nuk janë proceduar për votim, pasi nuk kishte kuorum.

Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit tha se në sallë janë vetëm 40 deputetë, andaj ajo ftojë dy partitë që paraqitën projekt rezolutat që ato t’i harmonizojnë dhe ta dërgojnë për votim një të vetme.

Seanca e sotme ka përfunduare pa një votim./arbëresh.info/

🔴#LIVE Vazhdon debati parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë Covid-19

🔴#LIVE Vazhdon debati parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë Covid-19

Publiée par Arbresh.info sur Mardi 14 juillet 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara