Sindikata e Policisë paralajmëron protesta, Kryeministri premton zgjidhje të shpejtë

12:23 | 17 Shtator 2020

Paralajmërimit të Policisë së Kosovës për të protestuar ju ka dhënë  përgjigjeje sot Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti.

Në seancën plenare, Hoti ka premtuar zgjidhje për Policinë e Kosovë, raporton arbresh.info.

“Pajtohem dhe ndaj shqetësimin e njëjtë, por sepse ka pasur mundësi që të kryhet edhe më herët, ne tash me Ministrin dhe Drejtorin e Policisë e kemi taku sindikatën i kemi evidentua orët shtesë edhe të vitit të kaluar që nuk janë paguar ende jemi dakorduar që ta paguajmë tash, Po bisedojmë për shujtën, sigurimin dhe pensionimi i parakohshëm. Këto çështje janë që jemi dakorduar me sindikatën për disa javë do të marrim vendim edhe për shujtën, për sigurime dhe pensionim nga viti i ardhshëm do të bëjmë një zgjidhje afatgjate”, ka thënë Hoti./arbresh.info/

🔴#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

🔴#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

Publiée par Arbresh.info sur Jeudi 17 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara