Shtyhet seanca plenare, shkak mungesa e kuorumit

14:20 | 15 Maj 2019

Rreth dy orë më parë u vendos që seanca plenarë e Kuvendit të Kosovës për shtyhet për mungesë kourimi.

Por edhe pas pauzës deputetët nuk po marrin pjesë në seancë, shkruan arbresh.info.

Kryesuesja e kësaj seanca, Aida Dërguti ka thënë se do të njoftoj për vazhdimin e seancës.

“ Ka kaluar më shumë se gjysmë orë nga koha kur e kemi lënë që të rifillojmë seancën dhe konstatoj se nuk e kemi kuorumin e  nevojshëm ndërsa për vazhdimin e saj ju njoftojmë pas mbledhjes së kryesisë”, ka thënë Dërguti.

Ndryshe në seancën e sotme ishte paraparë që të shqyrtohen rreth 60 pika të pa përfunduara nga seancat e kaluara./Arbresh.info/

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara